Częste pytania

Częste pytania


Taśma przezroczysta


Taśma dekoracyjna

 • Czy taśma brokatowa nie rozniesie brokatu po całym domu?
  Nie. Brokat w naszej taśmie jest zaklejony od góry, więc nie rozsypie się i nie narobi bałaganu.
 • Taśma Washi jest dostępna w najróżniejszych kolorach i wzorach, co sprawia, że idealnie nadaje się do dekorowania, majsterkowania i nadawania różnym rzeczom wyjątkowego charakteru. Papierowa część podkładu ułatwia odrywanie i umożliwia pisanie długopisem lub ołówkiem.

Taśma pakowa

 • Po co te wszystkie rodzaje taśm pakowych?
  Każdy rodzaj taśmy pakowej służy do czego innego. Na przykład wytrzymała taśma do zaklejania paczek wysyłkowych Scotch® jest niezwykle wytrzymała, dzięki czemu paczkom w transporcie nic nie grozi, natomiast taśma do przeprowadzek i magazynów Scotch® do Magazynowania ma unikalny klej odporny na promieniowanie UV i doskonale nadający się do długookresowego magazynowania w wysokich i niskich temperaturach.
 • Taśmy pakowe Scotch® wytrzymają umiarkowaną wilgoć przez krótki okres, ale generalnie nie są one odporne na długotrwały kontakt z warunkami atmosferycznymi.
 • Tak. Kleje używane w tych taśmach pakowych są wyjątkowo silne, dlatego po ich zdjęciu mogą pozostawać zabrudzenia. Jeżeli jest to problem, lepiej użyć taśmy maskującej.
 • 1: Zdejmij rdzeń starej taśmy. Umieść nową rolkę z taśmą na większym wałku i dociśnij do samego dołu. Pamiętaj, że przy rozwijaniu taśmy strona z klejem powinna być skierowana do dołu. 2: Przeciągnij taśmę przez prowadnicę – przy rączce – a następnie pod drugim, mniejszym wałkiem. Niektóre podajniki do taśmy pakowej mają w tym miejscu mechanizm sprężynowy. W takim przypadku odciągnij go, by łatwiej przeciągnąć taśmę. 3: Pociągnij taśmę przez ząbkowaną krawędź. 4: Gotowe!
 • Nie. Kolor taśmy nie ma żadnego znaczenia. Są one najczęściej bezbarwne lub brązowe. Wiele z nich jest przezroczysta, po naklejeniu pozostawiając napisy pod spodem czytelne (np. etykiety pocztowe).

Klej

 • Ile kleju mam użyć?
  To zależy od tego, jakiego kleju używasz i do czego. Każdy klej (z wyjątkiem super glue) należy nakładać w cienkich, jednolitych warstwach całkowicie zakrywających klejoną powierzchnię. Super glue należy nakładać oszczędnie. Dobrą regułą w przypadku super glue jest nałożenie małej kropli na każdy cal kwadratowy (3,22 centymetra kwadratowego) klejonej powierzchni.
 • Upewnij się, że powierzchnia jest czysta, sucha i nie ma na niej żadnych drobin. W przypadku gładkich i twardych powierzchni użyj papieru ściernego lub wełny stalowej, aby klej lepiej związał.
 • Najlepszym wyjściem jest bardzo szczelne zakręcenie pojemnika z klejem.

Nożyczki


Podajniki