Podstawy pakowania prezentów

Podstawy pakowania prezentów

Kompleksowy kurs pakowania prezentów – od wybrania taśmy po budowę specjalnego stanowiska do pakowania prezentów w domu.

Taśma bezbarwna Scotch® i taśma klejąca do pakowania prezentów GiftWrap

Podstawy pakowania prezentów: taśma bezbarwna, a taśma do pakowania prezentów

 • Nie wszystkie taśmy są takie same. Taśma na opakowaniach prezentów będzie prawdopodobnie widoczna i musi wyglądać ładnie. Dlatego dobrze jest znać narzędzia, z którymi pracujesz, i to, jak wpływają na efekt końcowy. Taśma przeźroczysta Scotch® jest trwała i łatwa w obsłudze. Jest przezroczysta na rolce, a po nałożeniu na papier tworzy błyszczące wykończenie.

 • Taśma klejąca do pakowania prezentów Scotch® Giftwrap ma specjalne satynowe wykończenie, które pozostaje niewidoczne na większości błyszczących papierów opakowaniowych. Taśma klejąca do pakowania prezentów Scotch® Giftwrap trzyma mocno i jest prawie niewidoczna na opakowaniach, zapewniając niemal idealne wykończenie. Generalna reguła: taśma bezbarwna Scotch® zapewnia błyszczące wykończenie, taśma klejąca do pakowania prezentów Scotch® GiftWrap jest prawie całkowicie niewidoczna.

  Dowiedz się więcej o taśmach przezroczystych.

   


 • Taśma dwustronna

  Porada eksperta

  Jeśli taśma na prezencie ma być całkowicie niewidoczna, użyj taśmy dwustronnej Scotch®. Ma ona klej po obu stronach i można całkowicie zasłonić ją papierem. Taśma dwustronna jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku grubszych materiałów do pakowania, np. papieru czerpanego lub opakowaniowego, albo cieńszego papieru, np. bibuły, która możesz poruszać się po przyklejeniu zwykłą taśmą, zaburzając idealną linię papieru.

Pakowanie prezentów o nietypowych kształtach – Kroki 1 i 2

Pakowanie prezentów o nietypowych kształtach

 • Krok 1

  Na początku zmierz pakowany przedmiot, aby upewnić się, że wystarczy Ci papieru.

 • Krok 2

  Ostrożnie zegnij papier, by objąć niewymiarowe kąty bez tworzenia kantów na opakowaniu.

Pakowanie prezentów o nietypowych kształtach – Kroki 3 i 4
 • Krok 3

  Użyj kawałków kartonu, papieru lub tkaniny w celu zabezpieczenia ostrych krawędzi pakowanego przedmiotu, aby papier się nie porwał.

 • Krok 4

  Przed przystąpieniem do klejenia taśmą przytnij nadmiar papieru do kształtu prezentu.

Jak stworzyć własne stanowisko do pakowania prezentów

 

Jak stworzyć własne stanowisko do pakowania prezentów

 • Zrób sobie stanowisko do szybkiego pakowania prezentów na święta albo na cały rok. Teraz, gdy znasz już postawy pakowania prezentów, rozważ stworzenie własnego stanowiska pakowacza. Pakowanie będzie łatwiejsze, gdy wszystko jest dobrze zorganizowane w jednym miejscu.

 • Jeśli masz już miejsce do majsterkowania, może ono łatwo stać się również stanowiskiem do pakowania. Wystarczy kilka prostych modyfikacji: rolki na papier do pakowania prezentów, podajniki na kilka taśm oraz pojemniki na kokardy i wstążki.

Użyte produkty

Może zainteresuje Cię…

 • Z pomocą naszych przezroczystych taśm naprawisz rozdarcia, podkleisz zdjęcia i sprawisz, że prezenty będą wyglądały perfekcyjnie. Każda ma specjalne zastosowanie – znajdź tę, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.